כתבות, בלוגים ואתרים

כתבות ומאמרים ברשת

טרנד בסין: מועדוני משחקים לשיפור מיומנויות חברתיות (גלובס)
"בסין צמחה חברה המורכבת מאנשים המתמצאים ברזי האייפד, הגיימינג והרשתות החברתיות, אך נעדרים מיומנויות חברתיות בסיסיות. בניסיון לחוות תקשורת בינאישית אותנטית נוצר במדינה טרנד חדש – מועדונים שבהם יושבים יחד ומשחקים במשחקי קופסה."…

משחק ישכנע אתכם לעשות כל דבר (דה-מרקר)
"מקדמי המשחוק טוענים שאם נשלב במטלות יום-יומיות דינמיקות כמו תחרות, ניקוד, הפתעה, זכייה בפרסים ופידבק מיידי, הן ייהפכו לכיפיות… המבקרים טוענים, לעומת זאת, שמדובר בסך הכל במלת קסם של מחלקות השיווק ומשאבי האנוש ובאופנה שסופה לדעוך…".

מה לא בסדר במונופול (המשחק)? (אנגלית)
בנג'מין פאוול מסביר מדוע משחק המונופול אינו מתאים ללימוד עסקים או כלכלה והתנהגות שוק (בניגוד לתדמית הרווחת). הורים, שימו לב.

למה אנחנו משחקים ואיך זה משנה את המוח שלנו (כלכליסט)
"אם נדע במה הנשיא שיחק בילדותו, נבין איזה מנהיג הוא יהיה". שיחה עם ד"ר סטיוארט בראון, פסיכיאטר ומומחה למשחק.

ניסיון בפוקר ובבלאק ג'ק משפר את הביצועים בשוק ההון (דה-מרקר)
"מנהלי ההשקעות שמגדילים את משקל המזל בבחירת השקעותיהם אינם נקראים מהמרים אלא ספקולנטים. אבל בין אם הפוקר הוא משחק הימורים ובין אם לאו, יש כמה מאפיינים משותפים לפוקר ולהשקעות".

חדרי משחקים – הלהיט החדש במקומות עבודה (דה-מרקר)
"בעלי חברות ומשרדים בישראל הכניסו בשנים האחרונות את הפונקציה הזאת לחייהם ולחיי עובדיהם, מתוך אהבתם למשחקים, אבל בעיקר מתוך הבנה שגם הם זקוקים לאתנחתא קלה ביום העבודה האינטנסיבי".

תתחילו לשחק במקום לעבוד: משחקים בעבודה (ynet)
"אז אולי באמת יהיו מעסיקים שישתכנעו לספק משחקים לעובדים רק בגלל ההשפעה המבורכת על התפוקה, היעילות והתכונה האנושית הנדירה שזכתה לכינוי "לחשוב מחוץ לקופסא".

אתרים ובלוגים

Board Game Geek (אנגלית)
הלב הפועם האינטרנטי של קהילת חובבי משחקי הלוח בעולם. באתר מתועדים עשרות אלפי משחקים שונים שיצאו לאור ברחבי העולם, והוא כולל פורומים, ביקורות ועוד. מומלץ להציץ !

תפוז – פורום משחקי לוח (עברית)
פורום משחקי לוח של קהילת חובבי משחקי השולחן בארץ. במערכת הפורומים של 'תפוז'.

הבלוג של המעצב Bruno Faidutti (אנגלית וצרפתית)
ברונו הוא אחד ממעצבי המשחקים החביבים עלינו: הטעם שלנו במשחקים דומה. בבלוג הוא כותב על המשחקים שלו, התעשייה והתחביב, ובעיקר – ביקורות על משחקים שהוא אוהב.

משחקים זה עניין רציני – בלוג המשחקים של קובי שחר (עברית)
אחד הדברים היפים בבלוג הזה הוא שהוא לא עוסק דווקא במשחקים אלא במשפחה המשחקת. זו גם הגישה שלנו: אנשים לפני הכל.