משחקים לשימושך

בעמוד זה ריכזנו עבורך את המשחקים שהתפרסמו בניוזלטר ובעמודים אחרים באתר.
כל המשחקים הם משחקי שולחן\מסיבות בשיטת "עשה זאת בעצמך" – לישיבות צוות, אירוע חברתי, או סתם מפגש עם חברים.

מומלץ להרשם לניוזלטר ולקבל עדכון על משחקים חדשים!
להרשמה יש למלא פרטים בתיבה שבתחתית העמוד

משחקי מילים ושפה

Doublets – איך משדרגים "פחון" ל"טירה", איך עושים מ"רווק" – "נשוי", איך הופכים "כשלון" ל"הצלחה" – במספר קטן של מהלכים (וכמה שיותר קטן, יותר טוב)? השיטה פשוטה: מחליפים אותיות. בכל מהלך משנים אות אחת, והתוצאה חייבת להיות מילה חוקית בעברית. משחק משעשע כפתיחה\חימום בישיבות בנושא שינוי מסויים.

Speed Scrabble – שבץ-נא על סטרואידים. משחק שלם נמשך דקות ספורות בלבד. החוקים פשוטים ואפשר להסביר אותם בדקה, ובטח יש לך איפשהו עותק של שבץ-נא שמתחנן לראות כבר אור יום. זה הזמן.

משחקי חשיבה ואסטרטגיה

5.90 – עכשיו כבר מאוחר מדי. את ה-10 ששמת, היה נכון לשים בתור הקודם, לקחת תמורתו 1+1+1+5, ולתת לשחקן שאחריך להיתקע עם ה-25 הזה שאי אפשר לקחת… משחק חשיבה אלגנטי עם חוקים סופר-פשוטים. וכל מה שצריך כדי לשחק זה מטבעות, ו-2 עד 6 משתתפים.

חזיר\בואש – משחק קוביות קצר וממכר. מי יהיה הראשון להגיע ל-100 נקודות? בכל תור שחקן יכול להטיל את הקוביות ולצבור נקודות בקצב, אבל הטלה אחת יותר מדי והוא חוזר מיד להתחלה…

ללכת עד הסוף – גרסת "הדפס ושחק" מיוחדת למשחק קוביות קלאסי. השחקנים מתחרים בינהם על ניצחון ב-3 מתוך 11 מסלולים באורכים שונים. המסלולים שבהם שחקן יכול להתקדם נקבעים על ידי הטלת הקוביות. השחקן צריך להחליט בתורו אם אם להתספק בהתקדמות קטנה – או "ללכת עד הסוף" – לנסות להתקדם הרבה במחיר הסיכון של הישארות במקום.

משחקי טריוויה, חשיבה יצירתית, מטה-חשיבה

HipBone – משחק חשיבה פרובוקטיבי, מיוחד ושונה, שעוסק בקשרים בין רעיונות, אנשים, יצירות, חפצים, ובעצם – כל דבר. שני משתתפים משחקים על לוח שהוא מעין "מפה סמנטית" ריקה, שבה הקשרים מוגדרים מראש אבל צריך לצקת תוכן לתאים. על כל קשר שמוצאים בין שני ערכים – מקבלים נקודה. אז מה באמת הקשר בין צ'ה גווארה לאירלנד?…. (התשובה בפנים)

Celebrity – זוגות של שחקנים מתחרים בינהם על זיהוי סלבס, בזמן מוגבל, כשהאחד נותן רמזים והשני מנחש. בסיבוב הראשון הרמזים חופשיים יחסית. בסיבוב השני, מזהים את אותם הסלבס אבל כל רמז חייב להתמצות במילה אחת בלבד! ובסיבוב השלישי, הרמזים בפנטומימה. משחק גיבוש מ-ע-ו-ל-ה, מצחיק ותורם לפיתוח שפה משותפת.

טריוויה לעניים – משחק טריוויה עם שני "טוויסטים" חכמים. הראשון הוא שהשחקנים עצמם ממציאים את השאלות (ולכן השאלות לא חוזרות על עצמן ממשחק למשחק). השני הוא שככל שפחות שחקנים ענו נכון על שאלה כך היא שווה יותר נקודות, אבל אם אף אחד לא ענה נכון, מי ששאל את השאלה מקבל קנס גדול פי 2 מהניקוד המקסימלי…

דבוראק \ 1000 קלפים לבנים ריקים – משחק קלפים שמתחיל עם ערימת קלפים חלקים ונגמר ב… אי אפשר לדעת! השחקנים יוצרים את הקלפים תוך כדי המשחק, בתגובה למה שקורה בכל רגע ולקלפים שכבר נמצאים בשימוש. משחק מצויין גם כפלטפורמה לפיתוח משחקים בנושא מסויים.

הפוטומט – בכל תור הקבוצה מקבלת משימת התארגנות לצילום, ומיד אחרי כן – המנחה לוחץ על כפתור הצילום העצמי במצלמה, ולקבוצה יש 10 שניות (9..8..7..) להתארגן כך שברגע הקריטי העדשה תקלוט אותם בפוזיציה הנכונה.

משחקי סחר ומשא ומתן

מאפיה – מי אזרח תמים ומי מאפיונר מרושע? השלווה בעיירה מופרת על ידי סדרה של רציחות, והאזרחים מנסים לתפוס את המאפיונרים לפני שיהיה מאוחר מדי. אבל חלק מהאזרחים רק משחקים אותה תמימים… משחק חברה מבריק לקבוצה בת 10-20 משתתפים. ללא עזרים או הכנות מיוחדות.

Win, Lose, or Banana – כנראה משחק הקלפים הקטן בעולם – שלושה קלפים וזהו. והמשחק? מין גרסה שלדית ל"מאפיה" בשלושה שחקנים. כל מילה נוספת מיותרת.

הסיטונאי – משחק סימולציית שוק גאוני בפשטותו. כל משתתף במשחק הוא סיטונאי שמנסה לקנות בזול ולמכור ביוקר שקי חיטה. אחד הדברים המרשימים במשחק הוא שכל מה שצריך כדי לשחק בו זה להדפיס כמה טבלאות. נשמע משעמם? תופתעו. המשחק חריף והניצחון מתוק :-).

רוצה לקבל ישירות למייל משחקים חדשים שנפרסם?… תיבת הרשמה לניוזלטר שלנו מחכה לך בתחתית העמוד!