ניוזלטר ינואר 2014

 

2013 Events

 

הי,

שנה אזרחית טובה!

שתהיה שנה מלאה בהצלחות, שבירת שיאים, נצחונות קטנים וגדולים. וכמובן - שנזכה לשחק הרבה משחקים מעניינים.

בניולזטר הפעם: משחק קטנטן - אולי משחק הקלפים הקטן ביותר בעולם (3 אנשים ו-3 קלפים וזהו); וקצת חדשות על סדנאות ופרוייקטים חדשים שבא לי להשוויץ בהם... :-)

שיהיה כיף, ולהתראות בסדנאות!

 - ערן גילה

מה נשתנה || סדנאות חדשות ב-2014 ועוד

שמחים לבשר על שיתוף פעולה עם "ברחובות שלנו", אשפי האאוטדור העירוני, בשתי סדנאות מקוריות. וגם: פרוייקטים למישחוק בתי ספר, בהובלת המעצב ההתנסותי שראון פז. וגם... גֶנים פולניים מודחקים (פרטים בפנים).

 
סדנת נטוורקינג - סדנה חדשנית וייחודית מסוגה! דרך משחק בלעדי (שפותח על ידינו במיוחד למטרה זו), לומדים איך לעשות נטוורקינג מכוון תוצאות בעזרת מודל ר.ת.י.מ.ה. וכמובן, כשלומדים איך לעשות נטוורקינג, אז על הדרך - עושים נטוורקינג. שתי ציפורים במכה.

סדנת משא ומתן עירונית - כשסדנת המו"מ שלנו פוגשת את ה-Outdoor העירוני של ברחובות שלנו, נוצרות הזדמנויות להתנסות במשא ומתן עם אנשים שאינם חלק מהמשחק. איך הם יגיבו לטקטיקות שלכם? עד כמה חוכמת המשא ומתן שרכשנו במשחקי השולחן עובדת גם "בעולם האמיתי"?... יש יותר מדרך אחת לגלות - אבל זו המוצלחת ביותר.

לפרטים נוספים על סדנאות אלה - This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

מישחוק בבתי ספר - יש לנו העונג לשתף פעולה עם המעצב ההתנסותי שראון פז - ראש המחלקה לניו מדיה בבי"ס לאמנות מוסררה בירושלים - בכמה פרוייקטים מקוריים של מישחוק בתי ספר. מומלץ מאוד להציץ בבלוג המתעד את הפרוייקטים.

דף פייסבוק - נכון, לא חדש אבל... אם טרם הספקתם, זה בסדר, לא נעלבנו, אנחנו לא (100%) פולנים... שנה חדשה, דף חדש! תנו לנו לייק וקבלו עדכונים על חומרים שאנחנו מעלים לעמוד הפייסבוק בלבד.

משחק החודש || Win, Lose or Banana

שאלה: איך אפשר לשחק "מאפיה" בשלושה שחקנים? תשובה: אי אפשר. אבל אפשר לשחק משחק שבו יש בחור טוב ובחור רע שמתחזה לטוב, וצריך לנחש מי הוא מי. רק שלושה קלפים - וטונות של צחוקים. השם פחות או יותר מתאר את המשחק כולו, והקרדיט הולך ל-Chris Cieslik. (לשלושה שחקנים)


לדעתי זה משחק הקלפים הקטן בעולם, מבחינת מספר הקלפים. הוא גם הפשוט ביותר מבחינת החוקים.

לוקחים 3 קלפים, על קלף אחד אחד כותבים "!Win", על הקלף השני כותבים "!Lose", ועל השלישי כותבים "Banana" כמובן שכותבים על פני הקלף ולא על הגב, כן? וכדאי גם להקפיד שאלו יהיו קלפים שלמים ויפים, בלי סימנים מזהים כמו שריטה על הגב או משהו כזה. אחרת המשחק יהרס ברגע.

מערבבים היטב את הקלפים, וכל שחקן מקבל קלף בלי שהאחרים רואים מה הוא קיבל.

  1. השחקן שקיבל את הקלף Win חושף אותו. הוא זוכה ב-בננה! אבל... איפה נמצאת הבננה?
  2. שני השחקנים האחרים צריכים לשכנע אותו שקלף ה-Banana נמצא אצלם.
  3. לשני השחקנים האחרים אסור להראות את הקלפים! השכנוע הוא בדיבורים בלבד.

שכנוע בדרך כלל נשמע ככה: "אני הבננה!!! אני הבנננננהה!!!!!!!!", אבל תוך כדי המשחק הוא מתפתח לעיתים לטיעונים לוגיים מורכבים יותר ("את לא רואה שהוא מחייך?... את לא רואה שהוא אדום??? שקרן!!!... אני הבננה!!").

  1. כשהשחקן עם קלף ה-Win חושב שהוא יודע אצל מי הבננה - הוא בוחר בו. והקלפים נפתחים.
  2. אם הוא ניחש נכון - שניהם (ה-Win והבננה) מקבלים נקודה כל אחד.
  3. אם ה-Win בחר ב-Lose - רק השחקן עם ה-Lose הוא שמקבל נקודה.

מערבבים שוב את הקלפים ומחלקים.

וכך עד שאחד השחקנים מגיע ל-10 נקודות, או פשוט עד שנמאס.

וריאנט לעצלנים\חסכנים

עכשיו, בואו נגיד שאתם עצלנים ביותר או שאין לכם חפיסת קלפים שאתם יכולים להשחית 3 קלפים מתוכה. אין בעיה, אפשר לשחק גם עם 3 קלפים רגילים. למשל לקחת מלך, מלכה ואס. המלך צריך למצוא את המלכה. אבל... מניסיון, לשמוע אנשים אומרים "אני הבננה" זה יותר מצחיק מ"אני המלכה".

www.mobila.co.il

כן ! גם אני רוצה לקבל חינם ניוזלטר
עם משחקים מדליקים לצוות ב-5 דקות הכנה