סדנאות

אימון צוותים ומנהלים באמצעות משחקי שולחן

משחקי שולחן דומים באופן מפתיע לעולם העסקי והארגוני: המשחק הוא סביבה תחרותית. כדי להצליח השחקנים צריכים להגדיר מטרות, לגבש אסטרטגיה, ולתכנן מהלכים על מנת לממש אותה.

המשחק מגביל את דרכי הפעולה לפי סט של חוקים וכללים וכמעט כל מהלך כרוך בסיכונים שאותם יש לנהל. כרטיסים, פיונים, קלפים, שטרות כסף ואפילו זמן דורשים ניהול משאבים זהיר.

כדי לגלות את כוונת המתחרים, להפעיל את הצוות באופן מדוייק, ולהמנע ממאבקים מיותרים נדרשות מיומנויות "רכות". יצירתיות ותעוזה יאפשרו לפתור משברים ולהפתיע את המתחרים, לזכות ביתרון – ולנצח.

היתרונות של אימון באמצעות משחקי שולחן

למידה אקטיבית והתנסותית. תהליך הלמידה נובע מתוך ההתנסות במשחקים, ומחובר לחוויות האישיות של כל משתתף. התהליך מחבר בין התיאוריה לבין החוויה, כך שכל משתתף סופג את הידע הרלוונטי ביותר עבורו.

פידבק מיידי. המשחקים נמשכים זמן מוגבל, ומאפשרים לשחקנים לראות את תוצאות בחירותיהם האסטרטגיות והטקטיות באופן מיידי, להפנים לקחים – ולהגיב בהתאם בסיבובים הבאים.

למידה יחידנית – בפעילות קבוצתית. רוב משחקי השולחן הם תחרות בין יחידים. משחק הלוח מספק סביבה של התנסות קבוצתית, שבה כל שחקן אחראי לעצמו וחייב להתאמץ כדי להשיג תוצאות.

פשטות לוגיסטית. משחקי שולחן אפשר לשחק בכל מקום סגור, בכל עונה, בכל שעה. אין תלות בכושר פיסי, גיל, מין וכו'.

רב-פעמיות. משחק טוב מספק אתגר והנאה לאורך זמן. ניתן לשחק בו מספר רב (מאוד!…) של פעמים, ולהמשיך להשתמש בו ככלי ללמידה גם אחרי שהפעילות נגמרה.

הפעילויות שלנו

סדנת תקשורת בצוות

סדנת משא ומתן

סדנת קבלת החלטות

פעילות גיבוש

קצר ולעניין – פעילות לשדרוג ישיבות וכנסים