סדנת תקשורת בצוות

לפתור קונפליקטים ולהגביר יעילות באמצעות תקשורת אפקטיבית (מדוייקת, אמפתית ואסרטיבית)

רקע

קצרים בתקשורת מתרחשים בצוותים כל הזמן. חברי צוות מדברים זה עם זה, כותבים מיילים, משאירים פתקים. אך חלק מהמסרים לא מנוסחים או מובנים נכון, ואחרים – לא נקלטים כלל. וכשיש קצרים בתקשורת… נוצרים רגשות קשים הפוגעים ביכולות הפרט והצוות לתפקד, וכמובן מתרחשות טעויות בביצוע משימות.

בסדנה זו נכיר את דפוסי התקשורת שלנו ונלמד דרכים לשפר אותם. נשחק משחקים שדורשים מאיתנו לתקשר סביב משימות מאתגרות ומאוד לא שיגרתיות. כך נציף אל פני השטח את דפוסי התקשורת הטבעיים לכל אחד מאיתנו. נזהה אותם יחד ונרכוש כלים שיאפשרו לנו להיות ברורים ומובנים יותר.

[משחק תקשורת בצוותSamurai4 s]

מטרות

חידוד המסרים שאנחנו מעבירים ולהתאים אותם למקבל. כשאנחנו מכירים את עצמנו ואת הקולגה שעומד מולנו, אנחנו יכולים לדייק את הצורה והתוכן של המסרים שלנו כדי למנוע אי-הבנות.

הבנת סגנון התקשורת של כל אחד. כאשר תשומת הלב מופנית לתקשורת וכאשר ניתנים שמות לדפוסים, נעשה קל מאוד להבחין בהם. לעיתים קרובות ההבנה של הדפוס המאפיין אותי או את התקשורת ביני לבין עמית מסויים, מספיקה כדי להניע שינוי חיובי.

הבנת השפעת ההיררכיה הארגונית על התקשורת. האופן שבו אנחנו תופסים את התפקיד שלנו מול עמיתים וכפיפים משפיע על הדרך שבה נבחר לתקשר איתם והדברים שנאמר להם. אבל לעיתים קרובות חסר תיאום-ציפיות לגבי היררכיה זאת, והתקשורת יוצרת כעס, עלבון ותסכול.

מתן משוב בריא ובונה. הסדנה יוצרת סביבה מכילה ומגוננת להעברת משוב על אופי התקשורת בין המשתתפים, כפי שמתבטא בשגרת חיי היומיום בארגון.

התנסות אקטיבית בתקשורת אפקטיבית. תוך כדי המשחקים, נתאמן בתקשורת אפקטיבית ומדוייקת יותר, על ידי יישום המשובים והתובנות שעולות מהמשחק – ועל ידי שימוש בעקרונות ספציפיים שנעביר בסדנה.

קהל יעד

מנהלים, ראשי צוותים, צוותי עבודה

נושאים מרכזיים

  • מודל Transactional Analysis
  • חלון ג'והרי
  • תקשורת אמפטית – ארבעה צעדים
  • תקשורת אסרטיבית
  • חמישה סגנונות תקשורת
  • דיוק התקשורת – שפה משותפת והתאמה לנמען

היקף

3-12 שעות.